O klubu MX-5

Kdo jsme?
Spojuje nás nadšení z neopakovatelných zážitků, které nám nabízí každá jízda v „mx pětce“. Toto auto je naprosto jedinečné a každému pravověrnému řidiči i spolujezdci zprostředkuje maximální kontakt se silnicí i s prostředím, ve kterém se právě nachází. Je jedno, kolik je Vám roků, je jedno, zda je léto nebo zima. Každý si najde to své, ať se jen kocháte krajinou nebo zkoušíte své možnosti i limity auta někde na okruhu.
Právě naše neformální sdružení – MX-5 klub Česká Republika, na jehož stránkách se právě nacházíte, je společným základem pro sdílení informací a pro plánování společných akcí. Každý z nás, kteří jsme se zapojili, se chce v nějaké formě i podělit o zážitky, které jsou v „mx pětce“ vždy doslova na dosah ruky a je jedno, zda se jedná o generaci NA, NB, NC či ND.

Scházíme se na společných akcích několikrát ročně – pokaždé přijede 15 až 30 posádek. Jednotlivé srazy a spanilé jízdy jsou zajišťovány a organizovány „dobrovolníky“ z našich řad, kteří nám tak umožňují poznávat různá zákoutí nejen naší krásné vlasti, ale také i v zahraničí. Vždy se jedná o výběr toho nejzajímavějšího a nejlepších tras a silnic, které bychom jinak možná ani nikdy nenavštívili. Pro ty, kteří mají ambice poměřit své síly a chtějí vyzkoušet naplno jízdní vlastnosti i sebe, je tu potom Miata Cup.

Každý z nás je trochu jiného zaměření, povolání, postavení i věku, ale všechny nás bez ohledu na pohlaví a státní příslušnost spojuje poznání a nadšení pod heslem:
"Poznáváme svět s Mazdou MX-5 !!!"

Odkud se bereme?
Trocha historie – první setkání se uskutečnilo už v roce 1999 a od roku 2000 se již scházíme pravidelně. Od prvopočátku naše řady tvoří majitelé a příznivci Mazdy MX-5 z celé České republiky – doslova od Chebu po Ostravu. Naše společné akce mají neopakovatelnou atmosféru kamarádství a mnohdy byly a jsou základem i pro navázání osobního přátelství, které by jinak nebylo možné. Našich akcí se také občas účastní i bývalí aktivní příznivci, kterým jejich životní situace v současné době třeba neumožňuje provozovat „mx pětku“ (děti, práce atp.), ale chtějí alespoň na chvíli nasát pozitivní energii, která naše setkávání vždy doprovází.
Ke stálým takřka „kmenovým“ členům našeho společenství (cca 50 aktivních posádek) každý rok přibývají noví, kteří se většinou postupně také zapojí do našich aktivit. Někdy se jedná také o příznivce značky, kteří teprve plánují koupi Mazdy MX-5 a chtějí tak získat a zprostředkovat základní informace o autě, jeho technice i o jeho provozu. Všichni takoví jsou vítání – rádi se podělíme o naše zážitky i zkušenosti.

Kam směřujeme?
Také s podporou těchto webových stránek chceme oslovit všechny příznivce, aby se spolupodíleli na naší další činnosti a účastnili se aktivit, které nabízíme. Naše komunita se stále rozvíjí a stále hledáme něco nového a dosud nepoznaného. Klasik sice říká, že nejkrásnější pohled na svět je ze hřbetu koně – ale pro nás je to také jízda s větrem ve vlasech!
s pozdravem BLUE SKY